praca dla programistów

Jeśli zrobilibyśmy ankietę w losowym zakładzie pracy i zapytalibyśmy o to, czy chcieliby w życiu robić coś innego niż robią, z pewnością zdecydowana większość odpowiedziałaby, że tak. Jak możemy się domyślić, dość spora liczba osób miała w życiu inne cele, niestety często po ukończeniu szkoły, idąc do swojej pierwszej pracy, która miała być tylko okresem przejściowym, zostaje w niej już praktycznie na zawsze. Okazuje się, że ludzie są tak skonstruowani, że przy poczuciu stabilności często odpuszczają sobie walkę o zmianę swojego statusu na lepszy.

Jest to dość powszechnie spotykana praktyka i niestety, ale rzadko kiedy możemy takie osoby namówić na próby. Czasami można usłyszeć, że dopiero nagła strata pracy, zmobilizowała niektórych z nich do spróbowania zmian i często są to zmiany na lepsze. Zdarza się również, że brak wiary w siebie prowadzi nas do wykonywania zawodów, o których myślimy, że są dla nas, z powodu ich nieskomplikowania. Nie wierzymy w swoje siły i wybieramy bezpieczne opcje. Jednogłośnie możemy wtedy stwierdzić, że straciliśmy dużą część swojego życia na strach i lenistwo.

praca dla programistów w różnych jezykach programowania

Musimy uświadomić sobie, że w życiu naprawdę możemy zostać kim chcemy i nie są to tylko puste słowa wypowiadane przez kolejnych trenerów samorozwoju. Tak naprawdę, żyjemy w tak wspaniałych czasach, że dla ludzi ambitnych wprost nie ma w nich limitu. Możemy zdobyć dosłownie każdą wiedzę, na dosłownie każdy temat. Wystarczy, że będziemy w tym konsekwentni i poświęcimy na to odpowiednią ilość naszego cennego czasu.

Naprawdę, w internecie znajdziemy poradniki na każdy temat, tworzone są one przez specjalistów, którzy wiedzą co mówią i wiedzą, jak przekazywać nam swoją zdobytą wiedzę. To samo tyczy się szukania pracy na znanych portalach z ogłoszeniami. Często wertując kolejną stronę, odpuszczamy czytania ofert pracy w których wymagają od nas danych umiejętności. Widzimy, że jest to praca z potencjałem, że to mogłoby być coś dla nas. Jednak odpuszczamy, bo widzimy, że nie spełniamy danych wymagań. I to nie chodzi o wymagania dotyczące wykształcenia, ale prostych umiejętności, które moglibyśmy posiąść w parę tygodni.

Widzimy, że na rynku praca dla programistów jest tak często ogłaszana

Widzimy jakie ogromne stawki są im proponowane. Dlaczego więc nie poświęcimy paru godzin w ciągu tygodnia na naukę programowania na przykład wieczorami, gdy już mamy swój wolny czas? Przecież pomogłoby to nam rozwinąć skrzydła. Na pewno kiedyś marzyliśmy o tym, żeby mieć dobrą pracę, robić coś ciekawego, uczestniczyć w zaawansowanych projektach. Musimy wiedzieć, że dostępność różnych kursów w internecie jest olbrzymia. Oczywiście, są kursy płatne i bezpłatne. To tylko od nas zależy, który z nich wybierzemy.

kubek programisty

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ilu programistów pracuje w zawodzie, a zaczynali oni dokładnie z tego samego miejsca w jakim my znajdujemy się teraz. Mieli oni na tyle konsekwentności, żeby dokonać czegoś, co wydawałoby się niemożliwe. Często robią to ludzie kompletnie nie związane z komputerami, nie znający się na nich aż tak dokładnie. Wszystko dziś można znaleźć w zasobach internetu. Nasza praca marzeń również jest tak blisko nas, wystarczy zrobić odpowiedni, pierwszy krok. Programiści często pracują na własny rachunek, nawet nie wychodząc z domu. Myślę, że taka perspektywa pracy może, a nawet musi się spodobać każdemu. P

raca w zaciszu swojego domostwa, bez szefa, który wciąż zagląda nam przez ramię. Ciekawe projekty w których uda nam się uczestniczyć, a może nawet niesamowite i popularne gry. Taką pracę doskonale możemy połączyć ze swoimi pasjami, lub hobby. Na pewno większość z nas lubi podróżować. Co powiedzielibyśmy na to, że możemy pracować z dowolnego zakątku świata? Potrzebny jest nam tylko i wyłącznie nasz laptop ma kolanach i dostęp do internetu. Tak niewiele potrzeba nam do tego, żeby osiągnąć swój azyl, nasze marzenia są dużo bliżej nas niż się wydaje.

Wykorzystajmy takie urodzajne czasy, żeby stworzyć sobie dobre fundamenty na lata. Możemy poprawić swój komfort życia w zamian za drobny wysiłek, który przecież nic nie kosztuje. Nie zmarnujmy okazji, póki jest na to odpowiednia chwila, pamiętajmy, że chętnych na nasze przyszłe stanowisko jest coraz więcej. Oni też już wiedzą jak łatwo jest się rozwijać dzięki dostępowi do internetu. Zatem pamiętajmy, programiści w dzisiejszych czasach mają znacznie lepiej niż mogłoby się nam to wydawać, a dzięki dostępowi do internetu i odrobinie samozaparcia możemy dołączyć do tej jakże elitarnej grupy zawodowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here