pilot do bramy

W każdej dziedzinie naszego życia spotykamy się z różnymi trendami modowymi. Dotyczy to nie tylko tego w co się ubieramy, jakie nosimy fryzury, dodatki, na jakie kolory malujemy nasze mieszkania. Zgodnie z obowiązującymi trendami wymieniamy firany, zasłony, rolety okienne. Zmieniamy meble kuchenne, meble do salonu, dodatki wystroju łazienki. Nawet kupując zabawki naszym pociechom kierujemy się aktualnie panującymi trendami. Także moda nie omija ogrodzeń i bram naszych posesji.

Ogrodzenia wyznaczają granice naszej własności, oddzielają nas od wścibskich oczu przechodniów lub sąsiadów, chronią przed nieproszonymi gośćmi, ale również są ozdobą naszej posesji. Możemy wybierać spośród ogrodzeń drewnianych, z siatki, metalowych lub betonowych przęseł, panelowych, murowanych czy zdecydowanie ponadczasowych ogrodzeń kutych. Ale zwieńczeniem każdego ogrodzenia jest brama wjazdowa. Wraz z ogrodzeniem brama wjazdowa jest wizytówką naszego domu.

programowanie

Bramy wjazdowe możemy kupić gotowe w sklepach stacjonarnych lub za pośrednictwem internetu, a jeżeli dysponujemy większą gotówką to możemy sobie zafundować niepowtarzalną bramę zrobioną na indywidualne zamówienie, której będzie nam zazdrościł niejeden sąsiad. W zależności, w którym miejscu umiejscowimy bramę wjazdową będzie to decydowało o tym jaka będzie duża. Nie bez znaczenia jest też wielkość i kształt naszej działki. O wielkości naszej bramy wjazdowej decydujemy my sami, ale musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, brama nie może być węższa niż 2,4 metra.

Ale w praktyce nie warto decydować się na montaż bram węższych niż 3 metry, jeżeli nie chcemy mieć problemów z wjazdem samochodem na posesję. Możemy mieć bramy wjazdowe jedno lub dwuskrzydłowe. Najczęściej bramy wjazdowe są na wprost wjazdu do garażu. Bez względu na jej umiejscowienie brama musi pasować do stylu naszego domu i być spójna z ogrodzeniem. Bramy, ze względu na sposób otwierania, mogą rozwierane, przesuwne, samonośne, szynowe.

Każde z tych rozwiązań posiada plusy i minusy

Jeżeli zdecydujemy się, na przykład na bramę szynową to musimy pamiętać, że taka brama będzie wymagała oczyszczania szyn, w których będą zbierały się różne śmieci, liście, piasek a zimą śnieg. Przy bramie rozwieranej musimy pamiętać, że brama obowiązkowo musi otwierać się do środka posesji i po otwarciu zajmuje dużo miejsca. Brama samonośna musi mieć wzdłuż ogrodzenia dość dużo miejsca, w przeciwnym razie nie da się jej otworzyć.

Nasze bramy mogą być otwierane ręcznie lub mogą mieć automat ze zdalnym sterowaniem i wtedy są otwierane za pomocą programowanego pilota do bramy. Te drugie są zdecydowanie bardziej trendy i o wiele bardziej wygodne.
Automatykę bramy montuje się zazwyczaj na słupku obok bramy. Nie musimy obawiać się, że jeżeli będzie przerwa w dostawie prądu lub rozładuje się bateria w naszym pilocie to nie otworzymy naszej bramy. Zawsze możemy taką bramę otworzyć ręcznie.

Zalety bramy otwieranej na pilota doceniamy szczególnie, jeżeli na dworze panują złe warunki atmosferyczne- wieje wiatr, pada śnieg lub deszcz a my nie musimy wysiadać z samochodu. Oprócz bramy wjazdowej możemy także sprawić sobie bramę garażową otwieraną na pilota. Stawiając na automatykę zdecydowanie poprawiamy sobie komfort naszego życia codziennego. Codzienne korzystanie z takiej automatycznej bramy jest nie tylko bardzo proste, ale przed wszystkim bardzo przyjemne. Kupując bramę otwieraną na pilota w komplecie otrzymujemy tyle pilotów, ile nam potrzeba.

programowanie pilota do bramy

Jeżeli kupujemy bramę wraz z montażem to po zamontowaniu bramy monter programuje nam wszystkie piloty. Ale jeżeli decydujemy się na bramę z własnym montażem to musimy we własnym zakresie zadbać o programowanie pilota do bramy. Możemy pokusić się sami o zaprogramowanie pilotów, bo nie jest to zbyt skomplikowane zadanie.
W tym celu musimy skomunikować naszego pilota z urządzeniem sterującym zainstalowanym przy bramie i w zależności od producenta i zastosowanej elektroniki wykonać, a następnie zatwierdzić czynności zgodnie z instrukcją programowania pilotów. Te same czynności musimy powtórzyć z każdym posiadanym pilotem.

Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach zaprogramować naszego pilota to możemy skorzystać z usług fachowców, którzy ogłaszają się w prasie lub internecie, którzy przyjadą do nas i uporają się za nas z programowaniem naszych pilotów. Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Możemy także kupić, na przykład na jakiejś aukcji internetowej, uniwersalnego pilota samokopiującego do bramy wjazdowej lub garażowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here