Telewizja 4K – czy można ją dostać w

Telewizja 4K staje się coraz popularniejsza dzięki doskonałej jakości obrazu, która pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły, chociażby podczas oglądania filmów lub programów popularnonaukowych. Czy można ją dostać w pakiecie z Internetem, a jeśli tak, to dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Telewizja 4K w pakiecie z Internetem – czy jest to możliwe?

Operatorzy telewizji i Internetu bardzo często oferują paczki usług, dzięki którym możliwe jest dobranie Internetu o wybranej przez siebie szybkości oraz pakietu kanałów telewizyjnych dostosowanego do potrzeb swoich i całej rodziny. Internet dostępny jest w różnych parametrach, jeśli chodzi o prędkość (od kilku dziesiątych do nawet kilku Gb/s), jak i o rodzaj łącza (standardowe – kablowe – oraz światłowodowe), decydujący o jego stabilności. Również w przypadku telewizji można liczyć na szerokie możliwości.

Jeśli chodzi o taką usługę jak telewizja, Poznań jest miejscem, w którym można się spotkać z bogatą ofertą operatorów. Ile kanałów jest dostępnych w jakości 4K, gdy wybiera się pakiet usług wraz z Internetem? Zwykle jest to większość z tych dostępnych w paczce. Ich liczba waha się od kilkudziesięciu do ponad 100. Doskonałym tego przykładem jest oferta telewizji w 4K od popularnego wielkopolskiego operatora INEA, w której przy wyborze dowolnego pakietu telewizji (1 z 5 dostępnych) można otrzymać większość kanałów w jakości 4K. Obecnie w większości przypadków nie ma ku temu przeszkód technicznych. Wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiedni dekoder oraz telewizor, który będzie obsługiwał ten format. Koszt zakupu takiego telewizora nie jest już dziś wysoki, a odpowiedni dekoder jest zwykle oferowany przez operatora w pakiecie.

Dlaczego warto postawić na pakiet usług telewizji i Internetu?

Wybierając pakiet telewizji 4K z Internetem, zyskuje się szereg korzyści. Po pierwsze można liczyć na niższe opłaty (pakiety usług często obniżają bowiem koszt o kilkanaście lub kilkadziesiąt procent), a także na atrakcyjne promocje, w ramach których uzyska się nieco szybszy niż standardowo Internet lub też dodatkowe paczki kanałów tematycznych. Po drugie takie pakiety są o wiele lepiej skonfigurowane. Można w tym zakresie wybierać między pakietami dla osób mniej wymagających, z podstawowymi kanałami i Internetem o najmniejszej prędkości, jak i pakietami dla fanów filmów (także tych online – z szybkim Internetem światłowodowym) czy też dla gamerów (z najszybszym Internetem oraz z kanałami tematycznymi dotyczącymi gier).

Równie ważne jest to, że  w przypadku pakietu usług wszystkie koszty ponoszone w związku z podpisaniem umowy z operatorem będą zamieszczone na jednym rachunku. Nie trzeba zatem dokonywać dwóch przelewów, często w innym terminie, by móc cieszyć się doskonałej jakości telewizją i szybkim Internetem. Pakiet usług to zatem spore uproszczenie. Dzięki niemu można znacznie ułatwić sobie życie. Jeśli chodzi o takie usługi jak Internet i telewizja, Poznań jest tego doskonałym przykładem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here