Druk lateksowy - najważniejsze zalety

Druk lateksowy jest charakterystyczną odmianą druku. Wykorzystywane są w nim specjalistyczne atramenty, powstające na bazie wody. Dzięki temu powstające wydruki są w stu procentach ekologiczne i nie działają niekorzystnie na otaczające człowieka środowisko. Atutem druku lateksowego jest jego wysoka dokładność i precyzja, dzięki temu każdy wydruk jest czytelny oraz niezwykle przejrzysty. Są one też całkowicie odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych, dlatego można być pewnym, że niegroźne są im uszkodzenia mechaniczne.

Otrzymane wydruki będą także odporne na szkodliwe działanie promieniowania UV. Mogą przetrwać wiele miesięcy, w nienaruszonym stanie. To bardzo nowoczesna metoda wydruku, stosowana obecnie w wielu różnych drukarniach. Z tego druku korzystają wszystkie osoby, którym zależy na tym, aby umieścić zaprojektowane przez siebie wydruki na foliach, np. pod postacią naklejek, czy też materiałów podklejanych na specjalistyczną piankę. Druki lateksowe w doskonały sposób odwzorowują wszelkie szczegóły zawarte na projektach wydruków.

Na tę metodę druku decydują się wszystkie te osoby, które chcą zainwestować w bardzo wysoką jakość druku, a przede wszystkim w jego trwałość. Warto pamiętać o tym, że takie wydruki są jednak nieco droższe niż np. druki solwentowe. Dzięki wydrukom lateksowym wykorzystywany materiał stanie się jednak nieodłączną częścią całej ekspozycji, więc z całą pewnością warto zdecydować się na tak nowoczesne rozwiązanie. Spełni ono oczekiwania bardziej wymagających osób.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here