W dzisiejszych czasach wielość stron internetowych i pragnienie do zdobycia w jak najkrótszym czasie jak najwięcej trafnych wyszukań sprawia, że bez odpowiedniego pozycjonowania strony są niewidoczne dla odbiorców.

Pozycjonowanie, często mylnie utożsamiane z SEO, jest niczym innym jak działaniami mającymi na celu zdobycie i utrzymanie jak najwyższej pozycji dla skonkretyzowanych fraz w wynikach wyszukiwarek internetowych.
Warto zaznaczyć, że wspomniane wcześniej SEO wchodzi w skład działań podejmowanych w ramach pozycjonowanie stron.

Pozycjonowanie nastawione na ogólnopolskie działanie nie musi posiadać nazwy miasta lub regionu we frazie. Dotyczyć może stron o przeróżnej tematyce jak na przykład witryn z coraz popularniejszymi wegańskimi przepisami, opowiadaniami, sklepów i księgarni online, czy recenzji filmów lub książek.

By trafić do odbiorców z konkretnego miejsca, ponieważ nasza działalność ogranicza się do pewnego, zawężonego terytorium, warto zdecydować się na pozycjonowanie lokalne. Polegać ono będzie na dodaniu do frazy nazwy miasta. Wykorzystywane jest to przez wszelkiego rodzaju firmy usługowe takie jak: fryzjerów, fotografów, mechaników, malarzy pokojowych itp., które nie świadczą usług na terenie całego kraju/świata.
Przydatnym narzędziem przy pozycjonowaniu lokalnym jest także wykorzystanie geolokalizacji. W dzisiejszych czasach większość ludzi korzysta z Internetu w telefonie. Przy użyciu tych dwóch narzędzi z łatwością można sprawdzić gdzie w okolicy, w której się znajdujemy, jest na przykład dobry fryzjer lub tania restauracja. Przedsiębiorcy, którzy postawili na pozycjonowanie lokalne, będą na tego typu listach wyświetlani jako pierwsi, gdyż funkcja lokalizacji umożliwia wyświetlenie wyników z najbliższej okolicy, nawet gdy wyszukujący nie wpisał obszaru, na którego terenie interesują go konkretne miejsca.

Warto zainwestować w ten sposób promowania się w wyszukiwarkach, ponieważ w tym wypadku stosunkowo niewielkim kosztem można osiągnąć wysokie przychody. Ponadto stosując to pozycjonowanie, konkurentami stają się tylko przedsiębiorcy z okolicy, a nie z całego kraju, co skutecznie umożliwi potencjalnym klientom wyłowienie naszej firmy z gąszczy innych, nie mniej obiecujących ofert, składanych przez konkurentów z całej Polski. Narzędziem przydatnym przy lokalnym pozycjonowaniu może być wizytówka Google Moja Firma czy oceny przyznawane w Google Maps. Dzięki nim, każda, nawet najmniejsza firma ma szansę przebicia się w świecie konkurowania na wielu płaszczyznach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here