Choć strona internetowa jest już dziś standardem, wielu przedsiębiorców wciąż nie może się przekonać do jej posiadania. Skąd to wynika? Być może są to przedsiębiorcy starej daty, uważający, że cały biznes należy robić w prawdziwym życiu. Taka postawa jest jednak o tyle błędna, że naprawdę trudno dziś o lepszą reklamę, jak właśnie za pośrednictwem strony i za pośrednictwem współdziałających z nią mediów społecznościowych. Bez tego stracimy naprawdę wielu potencjalnych klientów.

Ponadto własna strona internetowa to po prostu nasza wizytówka. Dobra grafika, przejrzyste menu, wyczerpujące informacje – wszystko to kreuje nasz wizerunek i pokazuje potencjalnemu klientowi, że ma do czynienia z profesjonalistą. Oczywiście – aby owo kreowanie wizerunku miało wydźwięk pozytywny – musimy podać również wszystkie ważne informacje: NIP, REGON, dane kontaktowe itd., i to najlepiej w najbardziej widocznym miejscu.

Investnet.pl - tworzymy profesjonalne strony internetowe

Stronę internetową można połączyć również ze sklepem, dzięki czemu zyskamy jakby dodatkowego pracownika. Sklep to bowiem zautomatyzowany system sprzedaży, którego nie trzeba obsługiwać samodzielnie. Efekt? My śpimy, a nasze produkty same się sprzedają. Dla wszystkich obecnych w Internecie od wielu lat jest to oczywiste, ale, jak wspomnieliśmy na początku, nie każdy przedsiębiorca ma tego świadomość.

Na koniec wreszcie – również wspomniany – marketing.

Otóż dziś, zwłaszcza jeśli chodzi o usługi niehurtowe, sprzedaż detaliczną itp., wszyscy szukają wpierw informacji w Internecie. Jeżeli ktoś chce kupić jakieś ubranie, wpisuje odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Jeżeli ktoś szuka zegarka, postępuje tak samo. Nawet samochodów w ten sposób szukamy. Według ostatnich badań większość produktów codziennego użytku wyszukiwanych jest właśnie za pomocą wyszukiwarki. Jeżeli więc nie ma nas na wysokich pozycjach, tracimy klienta, który jest realnie nami zainteresowany. Dość zresztą powiedzieć, że popyt na wiele rzeczy przeniósł się już niemal całkowicie do mediów społecznościowych. Tak naprawdę nie wystarczą już więc jakieś proste i tanie strony internetowe, ale profesjonalny projekt z dobrą optymalizacją, dobrze pozycjonowany i współdziałający z social media.

Podsumowując, jeżeli ktoś nie chce mieć własnej strony internetowej, zostanie bardzo szybko wyprzedzony przez konkurencję – trudno temu zaprzeczyć. Zresztą, bez względu na to, w jakiej branży jesteśmy, nasi konkurenci na pewno swoje strony posiadają i pozyskują za ich pośrednictwem całą masę klientów – rezygnacja z tego jest zatem oddaniem konkurencji okazji do zarobku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here