Jak wybrać dobrą drukarkę 3D?

0
1267

Najtańszą drukarkę do wydruków przestrzennych kupić można już za kilkaset złotych, jednak taki sprzęt nadaje się jedynie do użytku indywidualnego, prywatnego. Jeśli naszym celem jest profesjonalna drukarnia 3D i sprzęt na potrzeby rozwoju biznesowego, będzie trzeba zainwestować od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena opisywanego urządzenia najnowszej generacji technologicznej jest zależna od wielu czynników. Podpowiadamy, jak wybrać drukarkę na miarę indywidualnych oczekiwań.

Kryteria wyboru drukarki 3D

Liczy się nie tylko koszt inwestycji, ale też koszt druku 3D – jeśli produkcja ma być masowa, będzie to miało olbrzymie znaczenie w zakresie generowanych kosztów produkcji, jak i osiąganych zysków. Ujmując taką zależność, należy podkreślić, że drukarki 3D dzielą się na te ze względu na możliwości wykorzystywania różnorodnych materiałów do wydruków. Większość modeli pozwala drukować z co najmniej kilku rodzajów budulca, w tym ze szkła, plastiku, gliny, a nawet metali szlachetnych.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej rodzajów drukarek 3D. Inwestorzy powinni więc dobrze zastanowić się nad wyborem. Do tych najpopularniejszych zaliczyć można drukarki wykorzystujące termoplast w formie żyłki. Dostępne są także te działające na zasadzie stosowania żyłek światłoutwardzalnych, technologii proszkowej, mas plastycznych.

Wiadomo na pewno, że liczy się cena drukarek, a im ta jest wyższa, tym lepsza jest jakość wydruków oraz mniejszy koszt produkcyjny. Cena ma także znaczenie, biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne oraz funkcje drukarek, których podstawą jest indywidualny druk 3D. Warszawa może na przykład pochwalić się drukarniami, w których dostępne są urządzenia na światowym, najlepszym poziomie.

Podczas wyboru odpowiedniej drukarki przestrzennej należy zadać sobie pytanie, do czego sprzęt tego rodzaju jest tak naprawdę potrzebny. Jeśli na potrzeby własne, wystarczy domowa drukarka 3D, jeśli do produkcji masowej, lepiej skorzystać z profesjonalnego doradztwa ekspertów, którzy produkują bądź dystrybuują tego rodzaju urządzenia. Pewne jest, że pierwsze drukarki pojawiły się w Polsce dosłownie kilkanaście lat temu, ale dopiero teraz doceniono ich możliwości i to dzisiaj cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem. W sprzęt tego rodzaju inwestuje każde przedsiębiorstwo, które ma świadomość korzystania z innowacyjnej technologii, by móc utrzymać się na rynku, rozwijać się, przeganiać konkurencję i oferować ostatecznym nabywcom produkty najlepszej jakości przy ponoszeniu minimalnych kosztów, za to generując ogromne zyski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here