pieniądze przez internet
Fot. Pexels.com

Każdemu z nas chociaż raz przeszło przez myśl dołączenia do grona tak zwanych „cyfrowych nomadów”. Termin ten oznacza osoby pracujące w pełni przez internet i jednocześnie spełniające swoje marzenia o podróżowaniu po całym świecie. Jest to bardzo kusząca wizja, zwłaszcza dla osób które narzekają na monotonię swojej pracy. Jak więc można zarabiać pieniądze przez internet?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/ja-zarobic-pieniadze-przez-internet/

Copywriting

Jednym z najpopularniejszych zawodów pozwalających na zarabianie pieniędzy przez internet jest profesja copywritera. Jest to osoba której praca sprowadza się do pisania różnych treści dla ludzi i firm z którymi współpracuje. Copywriter zarabia więc na pisaniu artykułów, wizytówek, treści na strony internetowe czy opisów produktów.

W internecie znajduje się pełno portali zajmujących się pośrednictwem między zleceniodawcami, a freelancerami w dziedzinie copywritingu. Próg wejścia nie jest więc wysoki, wystarczy mieć „lekkie pióro” oraz umiejętność formułowania poprawnych stylistycznie zdań.

Grafik komputerowy

Jeżeli jesteś osobą kreatywną i potrafisz obsługiwać programy komputerowe do tworzenia grafik cyfrowych, zawsze możesz zarabiać jako grafik komputerowy. Takie osoby tworzą przede wszystkim banery reklamowe, grafiki promujące produkty, ilustracje na okładki książek, wygląd ulotek i wizytówek oraz logo dla firm. Tak jak w przypadku zawodu copywritera, grafik komputerowy nie powinien mieć większego problemu ze znalezieniem zleceń jako „wolny strzelec”. 

Specjalista od tworzenia stron internetowych

Praca tak zwanego frontend developera wymaga posiadania nie lada umiejętności. Do zadań takiej osoby należy przede wszystkim tworzenie stron internetowych oraz ich funkcjonalności w wybranym języku programowania. Do projektowanych przez takich programistów stron należą przede wszystkim blogi oraz sklepy internetowe.

Umiejętności programistyczne to jednak nie wszystko, poza stworzeniem strony należy również sprawić, aby była ona miła dla oka. Oznacza to, że tak jak w zawodzie grafika komputerowego, posiadanie rozwiniętego zmysłu estetycznego jest tutaj niezbędne. Warto jednak rozwijać się w tej profesji ponieważ ze względu na stały brak specjalistów na rynku, zarabianie przez internet może przynosić tutaj zarówno wolność jak i duże zyski.

Zobacz też: http://www.dccomp.pl/kim-jest-social-media-manager/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here