wzór podania o pracę

Warto wyróżnić się na tle innych kandydatów oraz wyjść z inicjatywą, aby pracodawca zwrócił na nas uwagę spośród wielu innych. Podanie o pracę może być więc skutecznym uzupełnieniem pozostałych dokumentów aplikacyjnych oraz sposobem na to, by zaprezentować swoje umiejętności, kwalifikacje i wysoką motywację.

Podanie o pracę to dość nietypowy dokument. Większość pracodawców wymaga przede wszystkim CV oraz listu motywacyjnego. Poniżej dowiesz się, jak poprawnie napisać podanie, nawet jeśli pracodawca obecnie nie poszukuje pracownika.

Jeżeli staramy się podjąć nową posadę, to jednym w głównych dokumentów, oprócz CV, jest podanie o pracę. Jest to niezbędny dokument dla naszego przyszłego pracodawcy, który sygnalizuje mu naszą chęć podjęcia danego stanowiska. Pozwala mu to bardziej szczegółowo zapoznania się z nasza osobą. Podanie o pracę tak na prawdę może napisać każdy, jednakże coraz częściej na taką formę decydują się osoby młode, które nie mają dużego doświadczenia, np. studenci i chcą pokazać i udowodnić swoje mocne strony. Również w sytuacjach, gdy na dane stanowisko jest wielu chętnych, warto skorzystać z takiej alternatywy. Dobrze napisane podanie pozwoli nam się wyróżnić na tle innych osób i tym samym sposobem możemy zostać zapamiętanymi. Warto również napisać podanie o pracę nawet wtedy, kiedy dana firma nie poszukuje osób na dane stanowisko. Być może w przyszłości pracodawca się do nas odezwie.

Przeczytaj też: https://isokolka.eu/kraj-swiat/35289-najczestsze-bledy-popelniane-w-tworzeniu-listu-motywacyjnego

Co warto napisać w podaniu o pracę?

Podanie o pracę, jak każdy dokument musi zawierać podstawowe informacje takie jak:

-miejscowość i datę dokumentu (w prawym górnym rogu)
-dane personalne osoby składającej podanie oraz telefon kontaktowy
-dane firmy, do której się aplikuje oraz jej adres
-treść podania, gdzie podajesz swoje umiejętności, wykształcenie oraz powody, dla których powinieneś zostać zatrudniony
-twój podpis
-listę załączników.

Warto podkreślić, na jakie stanowisko składamy aplikację, a także dlaczego to właśnie my jesteśmy odpowiednimi kandydatami. Podanie powinno być krótkie, ale konkretne. Podstawowe dane zawieramy w CV, nie musimy również ich wpisywać do podania. Warto zadbać o czytelność oraz poprawność w pisowni, ponieważ błędy mogą nas zdyskwalifikować. Dobrze jest podkreślić znajomość przyszłej firmy oraz zasugerować, że moglibyśmy przyczynić się do jej rozwoju.

Na niektórych stronach internetowych możemy znaleźć gotowe wzory podań o pracę, jak na przykład na stronie https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/.

Znajdziemy tam wiele wzorów dla indywidualnych posad, jak np. wzór podania o pracę dla fizjoterapeuty, nauczyciela, czy agenta nieruchomości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here