Misja : praca w kancelarii radcowskiej

Wybór dobrego zawodu – ciekawego, pasjonującego, z dobrą pensją- to podstawa. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie budować nasze życie dalej. Ciekawą opcją wydaje się zawód radcy prawnego i praca w kancelarii radcowskiej. Jaka jest droga do uzyskania takiego zawodu? Jakim miejscem pracy jest kancelaria radcowska?

Droga do kancelarii radcowskiej

Kancelaria radcowska to jednak nie jest miejsce, do którego można łatwo się dostać. Przede wszystkim bowiem czeka nas tutaj pięć lat studiów prawniczych. Trzeba wspomnieć o tym, że nie są to studia łatwe i wymagają od studentów wiele zaangażowania.

To jednak jeszcze nie wszystko. Później bowiem trzeba dostać się na aplikację radcowską, co nie jest łatwe ponieważ miejsc jest mało a chętnych bardzo dużo. Później następuje jeszcze trzyletni okres aplikatury czyli w zasadzie pracy za darmo w kancelarii radcowskiej, z który dodatkowo często trzeba zapłacić. Na koniec trzeba jeszcze zdać specjalny egzamin.

Kancelaria radcowska – praca

Jak zaś wygląda praca w takiej kancelarii radcowskiej? Generalnie radca pracy udziela porad i konsultacji prawnych, sporządza opinie prawne, projekty aktów prawnych a także może teraz występować w urzędzie czy sądzie jako pełnomocnik albo obrońca.

Trzeba wspomnieć o tym, że praca ta wiąże się nie tylko z koniecznością zdobycia szerokiej wiedzy, lecz także ze zdobyciem pewnych umiejętności i zdolności. Przede wszystkim zatem trzeba umieć rozmawiać z ludźmi, występować przed publicznością. Ponadto trzeba być świadomym tego, że w kancelarii radcowskiej panuje pewien specyficzny dress code.

Specyfika pracy radcy prawnego

Jak jednak dokładniej będzie wyglądała nasza praca? Czy cały trud się jakoś opłaci czy nie do końca? Cóż zdecydowanie warto podkreślić, że radca prawny na pewno nie zarabia mało i raczej nie musi martwić się o swoją przyszłość zarówno pod kątem finansowym jak i generalnie jakości życia.

Niemniej jednak trzeba pamiętać, że zdobycie takiego statusu wymaga naprawdę wielu poświęceń szczególnie na początku kariery. Dlatego też każdy indywidualnie musi się zastanowić, czy na pewno kancelaria radcowska jest dla niego. Warto wcześniej uczestniczyć w dniach otwartych wydziału prawa, porozmawiać z wykładowcami – to na pewno pomoże nam podjąć właściwą decyzję odnośnie naszej przyszłości i kariery zawodowej.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here