programowanie sterowników

Wstajesz rano i pierwszą rzeczą jaką robisz jest pewnie wyłącznie budzika w swoim telefonie. Ten telefon już dawno przestał być tylko zwykłym telefonem tylko jest smartphonem. Tłumacząc dosłownie stał się bystrym telefonem. Tak naprawdę to dzisiejszy telefony są tak naprawdę przenośnymi komputerami które przewyższają nasze komputery, sprzed paru lat. Jak widzimy nastąpił bardzo postęp w dziedzinie technologi. Zastanówmy się teraz jak bardzo poszły do przodu nasze komputery które stoją zazwyczaj koło naszego biurka. Teraz pewnie niektórzy myślą ale ja nie mam takiej skrzynki, bo mam tylko laptopa.

Tu możemy zobaczyć kolejną ciekawą rzecz wraz ze zwrotem mocy obliczeniowej udało nam się jako ludziom, zmniejszyć rozmiar danych podzespołów. Mówiąc po naszemu skomplikowaliśmy te urządzenia tak aby można było je upchać na coraz mniejszej powierzchni. Specjalnie użyłem słowa skomplikowaliśmy, bo im bardziej dana rzecz jest skomplikowana tym bardziej trzeba umieć ją używać i korzystać przy tym z bardziej skomplikowanych narzędzi.

język programowania

Język programowania wysokiego poziomu, jest z jednych podstawowych narzędzi które w dzisiejszych czasach używamy gdy chcemy zmusić te procesory czy inne układy scalone do robienia tego co chcemy. Właśnie tymi językami programowania jest napisane większość jak nie całość systemów operacyjnych, takie jak Windows czy Linux. Pewnie zapytacie się dlaczego tak jest. Odpowiedz jest banalnie prosta bo języki wysokiego poziomu posiadają wiele uproszczeń. Po naszemu składnią przypominają już bardziej jeżyk naturalny, czyli ten rozumiany przez człowieka, niż ten maszynowy, na którym opiera się cała elektronika. Dla pewności przedstawmy czym jest system operacyjny.

Najprostszych słowach jest to dostawowy program zaraz po bios który zarządza wszystkim w naszym komputerze. Dlatego też piszmy programy pod dany system operacyjny. To jak by mieć dwa auto jedno ze benzynę i w dodatku z manualną skrzynią biegów, a drugie diesel w automacie. Przykładowo instalacji LPG nie założymy do diesela bo różni się sposobem w jaki działa. Podobnie właśnie jest z systemami operacyjnymi. Wracając też do naszej analogi. Inaczej jeździ się autem z manualną skrzynią biegów a zupełnie inaczej autem z automatyczną skrzynią biegów. I znów przez analogie systemy operacyjne będzie się różnie używać. Ale nie tylko systemy operacyjne się różnie używa tak samo jest w przypadków języków wysokiego poziomy w zależności jaki wybierzmy może się w nich pisać zupełnie inaczej.

Przykładowo w C++, C# czy PHP pisze się stosunkowo podobnie ale taki już Python wymusza na nas pisanie w innym stylu naszych programów. Strasznie tak teoretycznie zacząłem pisać co pewnie może odstraszać laików którzy chcą się dopiero zacząć uczyć danego języka. Najważniejsze to uświadomić sobie co takimi językami możemy stworzyć. Podczas czytania tego tekstu zobaczcie jakie aplikacje macie otworzone. Jest to na pewno przeglądarka internetowa, albo firefox albo google chrome. W tle działa pewnie antywirus.

język programowania wysokiego poziomu

Pewnie takie przykłady średnio was przekonują. Mnie mówiąc szczerze również. Na pewno za to zainteresuje was że dzięki tym językom działa youtube czyli strona z filmikami które pozwalają na się wyluzować po robocie lub w niej nawet pomagać przez mnogość filmów instruktażowych z różnych dziedzin naukowych, a piszą to mam naprawdę na myśli przez mechanikę skutera do rozważań teoretycznych na temat fizyki kwantowej. Kolejna strona to każdemu znany facebook czyli strona gdzie można rozmawiać ze znajomi i dzielić się swoimi pomysłami. Wracając jeszcze do youtube, dzięki różnego rodzaju językom programowanie możny w mim cieszyć się właśnie filmikami jak i muzyką bez napisania odpowiedniego kodu nie było by to nigdy możliwe.

A teraz najbardziej ciekawa gałąź która powstałą wraz z rozwojem programowania, a jest nią przemysł gier komputerowych. W prostych interaktywna opowieść która angażuje człowieka na kilka godzin czy nawet dni. Prostym przykładem może być wasza ulubiona gra. Zastanówcie się teraz na chwilę jak to jest. Macie odpowiedz? To teraz jeszcze raz się na chwile zastanówcie i zobaczcie ile czasu przy niej spędziliście. Na pewno dużo kilka tygodni czy już kilka miesięcy? Jeżeli takie idę nadal was nie przekonują to może was przekonają zarobki. Zarobki w tej branży gdzie znamy już więcej niż podstawy postaw zaczynają się wahać od 2-3 tysięcy miesięcznie. Powiecie mało, ja powiem też ale przypomnę są to zarobki na za naprawdę niski poziom. Jak już coś umiemy możemy spokojnie liczyć na zarobki przekraczające 5 tysięcy złoty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here