Jak ograniczyć koszty związane z obsługą kadrowo - płacową?

Dobra Kadrowa, jest jednym z najważniejszych członów dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Koszt zatrudnienia takiej osoby to zwykle kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Czy istnieje możliwość ograniczenia kosztów związanym z zatrudnianiem pracowników w dziale kadr, bez konieczności obniżania standardu obsługi kadrowej w firmie?

Jak obniżyć koszty obsługi kadrowo-płacowej?

Coraz więcej firm korzysta w tej materii z pomocy firm zewnętrznych. Outsourcing kadrowo płacowy to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorców, którzy cenią sobie spokój i wygodę. W przypadku zawarcia umowy na outsourcing, pracodawca nie musi ponosić kosztów związanych nie tylko z zatrudnieniem specjalisty do spraw kadr i płac, ale przede wszystkim zagospodarowaniem dla niego miejsca pracy tj. remontem biura, czy zakupem niezbędnego wyposażenia. Odchodzi również konieczność zakupu licencji, utrzymania i aktualizacji niezbędnego do obsługi procesu systemu informatycznego. Firma wykonująca zadania związane z outsourcingiem kadrowo płacowym jest również zobowiązana do prowadzenia szkoleń dla pracowników oraz przechowywania dokumentacji.

Dlaczego outsourcing jest wygodniejszy od zatrudnienia kadrowej?

Powierzenie tego typu spraw firmie, która sprawami kadrowymi zajmuje się profesjonalnie, gwarantuje pracodawcy fachową obsługę zgodnie z bardzo dynamicznie zmieniającymi się przepisami, zarówno z zakresu prawa pracy jak i wynagradzania. Przedsiębiorcy odpada również obowiązek przeprowadzania czasochłonnej i nie koniecznie przyjemnej rekrutacji pracowników. Firma, której powierzony został outsourcing kadrowo płacowy odpowiedzialna jest również za wydawanie wszelkich możliwych zaświadczeń do ZUS i Urzędów Skarbowych. Pracownicy takiej firmy przygotowują również umowy o pracę, a także skrupulatnie rozliczają pensję każdego z pracowników oraz sporządzają dla nich zeznanie podatkowe.

Czy outsourcing kadrowo płacowy jest korzystny rozwiązaniem? Zwykle tak. Pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z zatrudnieniem kadrowych, oraz zapewnia prowadzenie spraw pracowników z należytą starannością, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Decyzja o outsourcingu kadrowo płacowym powinna być dobrze przemyślana, oraz podparta analizą ekonomiczną. Warto również porównać oferty kilka firm, co sprawi że przedsiębiorca wybierze najlepszą dla siebie opcję, a sprawy kadrowe jego pracowników będą prowadzone na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here