Można śmiało powiedzieć, że nie da się współcześnie prowadzić biznesu bez obecności w Internecie. W dzisiejszych czasach jest to konieczność. Jest tak, ponieważ to właśnie w sieci użytkownicy, a więc klienci poszukują wszelkich informacji o firmach, ich produktach lub usługach. Dlatego firmy inwestują środki na stworzenie własnej strony internetowej. W niniejszym artykule pokażemy jak wygląda tworzenie stron www krok po kroku.

Przede wszystkim zacząć musimy od zadania sobie pytania jaki ma być cel strony internetowej. Niestety w wieli firmach takiego pytania się nie zadaje. Tworzy się strony, dla samego ich posiadania. Strona www jest jednak narzędziem marketingowym, które musi realizować określone cele. Dlatego tworząc stronę internetową musimy zadać sobie pytanie po co to robimy. Czy celem jest sprzedaż online, czy może ma być to cel wizerunkowych. Możliwości jest tutaj bardzo wiele.

Kiedy mamy już określony cel strony www możemy przejść do jej projektu graficznego i funkcjonalności. Jeśli chodzi o funkcjonalność musimy się zastanowić jakie elementy i informacje chcemy umieścić na stronie. Co ma tam zastać użytkownik. Po określeniu struktury strony możemy przejść do prac graficznych, czyli do stworzenia szaty graficznej strony.

Nie możemy także zapomnieć o systemie na jakim strona zostanie postawiona.

Tutaj wchodzimy już w sprawy programistyczne. Najlepiej jeśli będzie to system CMS, czyli System Zarządzania Treścią. Można tu skorzystać z gotowych już produktów lub zaprojektować własny, dedykowany system CMS. Przewaga CMS polega na tym, że systemy te są bardzo intuicyjne. Pozwalają na wprowadzanie zmian na stronie bez konieczności znajomości języka programowania. To w zdecydowany sposób ułatwia pracę w przyszłości.

Można powiedzieć, że wszystko mamy już gotowe. Jednak nie do końca. Choć strona jest gotowa to nie ma jej jeszcze w Internecie. W tym celu należy wykupić domenę oraz hosting, czyli miejsce na serwerze, na którym umieszczona zostanie stronie. Jeśli jest już domena i hosting nie pozostaje nam nic innego jak opublikowanie strony internetowej w sieci.

Tworząc stronę internetową trzeba pamiętać jeszcze i kilku elementach. Przede wszystkim o tym, że w tej chwili ponad 50% użytkowników Internetu korzysta z sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Dlatego tworzona przez nas strona musi być dopasowana pod urządzenia mobilne. Innymi słowy, musi być responsywna. Kolejny element to widoczność strony w wyszukiwarce internetowej. Strona musi być zatem zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here