python programowanie

Język programowania Python jest ogólnodostępny i sprawia, że ​​rozwiązywanie problemu z komputerem jest prawie tak proste, jak napisanie własnych przemyśleń na temat tegoż rozwiązania. Kod można zapisać raz i uruchomić na prawie każdym komputerze bez potrzeby zmiany programu.

Python to język programowania ogólnego przeznaczenia, który może być używany w każdym nowoczesnym systemie operacyjnym komputera. Może być używany do przetwarzania tekstu, liczb, obrazów, danych naukowych i praktycznie wszystkiego, co można zapisać na komputerze. Jest używany codziennie w działaniach wyszukiwarki Google, serwisu YouTube do udostępniania filmów, w działaniach NASA oraz giełdy nowojorskiej.

To tylko niektóre z miejsc, w których Python odgrywa ważną rolę w sukcesie biznesu, rządów i organizacji non-profit, ale jest też wiele innych takich miejsc. Python jest językiem interpretowanym. Oznacza to, że nie jest konwertowany na kod czytelny dla komputera przed uruchomieniem programu, ale w czasie wykonywania czynności. W przeszłości język ten był nazywany językiem skryptowym, a wykorzystano go do zupełnie trywialnych zadań.

Jednak języki programowania takie jak Python wymusiły zmianę tej nomenklatury. Coraz częściej duże aplikacje są pisane niemal wyłącznie w języku Python. Jest kilka głównych sposobów zastosowania Pythona i na Python programowanie. Jest to, przede wszystkim, programowanie CGI dla aplikacji internetowych i budowanie czytników RSS. Oprócz tego także czytanie i pisanie do MySQL, czytanie i pisanie do PostgreSQL, tworzenie kalendarzy w HTML i praca z plikami.

python

Python to doskonały język do dużych lub złożonych projektów programistycznych. Integralność z programowaniem w dowolnym języku sprawia, że jego kod jest łatwy do przeczytania i utrzymania przez następnego programistę. Wysiłki w tym celu w porównaniu do programów Perla i PHP są bardzo czytelne. Tam, gdzie Perla dostaje niezdyscyplinowany po 20 lub 30 liniach, Python pozostaje czysty i czytelny, dzięki czemu nawet największe projekty są łatwe w zarządzaniu. Dzięki czytelności, łatwości pozyskiwania i rozszerzalności, Python oferuje znacznie szybszy rozwój aplikacji.

Oprócz łatwej składni i znacznych możliwości przetwarzania, Python jest czasem nazywany „bateriami w zestawie” ze względu na obszerną bibliotekę, repozytorium wstępnie napisanego kodu, który działa po wyjęciu z pudełka. Polecenia i składnia języka Python różnią się od innych interpretowanych języków. PHP coraz częściej przesyła Perla jako „lingua franca” do tworzenia stron internetowych. Jednakże, bardziej niż PHP czy Perl, Python jest łatwiejszy do odczytania i do naśladowania.

Co najmniej jedną wadą, którą PHP dzieli z Perlem, jest jego squirrely code. Ze względu na składnię PHP i Perl znacznie trudniej jest kodować programy przekraczające 50 lub 100 linii. Z drugiej strony, Python ma czytelność połączoną z tkanką języka. Czytelność Pythona sprawia, że ​​programy są łatwiejsze do utrzymania i rozszerzenia. Choć zaczyna się widzieć bardziej powszechne użycie, PHP jest zorientowanym na WWW językiem programowania przeznaczonym do generowania informacji czytelnych dla sieci, nie obsługujących zadań na poziomie systemu.

Różnicę tę ilustruje fakt, że można rozwinąć serwer WWW w Pythonie, który rozumie PHP, ale nie można rozwinąć serwera w PHP, który zrozumiałby Python. Wreszcie, Python jest zorientowany obiektowo. PHP natomiast, nie jest. Ma to znaczący wpływ na czytelność, łatwość konserwacji i skalowalność programów. Python, tak jak i Java, są językami zorientowanymi obiektowo, z dużymi bibliotekami wstępnie napisanego kodu, który można uruchomić na prawie każdym systemie operacyjnym.

programowanie

Ich implementacje są jednak bardzo różne. Java nie jest ani językiem interpretowanym, ani językiem kompilowanym. Jest po trochu i jednym, i drugim. Po skompilowaniu programy Java są kompilowane do kodu bajtowego – kodu typu specyficznego dla języka Java. Po uruchomieniu programu kod bajtowy jest uruchamiany w środowisku Java Runtime Environment w celu przekonwertowania go na kod maszynowy, który jest czytelny i możliwy do wykonania przez komputer.

Po skompilowaniu do kodu bajtowego, programów Java nie można modyfikować. Z drugiej strony, programy w języku Python są zwykle kompilowane w czasie uruchamiania, gdy interpreter języka Python odczytuje program. Można je jednak skompilować w czytelny komputerowo kod maszynowy. Python nie używa pośredniego kroku dla niezależności platformy. Zamiast tego niezależność platformy polega na implementacji interpretera.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here