jezyki programowania

Coraz częściej młodzi ludzie zaczynają zastanawiać się, co tak naprawdę w życiu mogą robić, aby praca była lekka, a oni mogli wykorzystać swoje studia i długoletnią naukę – przekładając na zarobki w pracy. Jak to osiągnąć? Co zrobić, aby czerpać radość z pracy i nie zastanawiać się nigdy więcej czy wystarcza pieniędzy do końca miesiąca? Jak przetrwać czasy studiów, mieć dobre oceny i jednocześnie wciąż myśleć w dobrych kategoriach o polskim rynku pracy i godziwych płacach za swoje usługi. Czy to możliwe?

Okazuje się, że w Polsce naprawdę można dobrze zarobić – i wcale nie trzeba do tego ogromnych nakładów pracy. Przede wszystkim trzeba się przyłożyć do tego co robimy w życiu, robić to dobrze i solidnie, a przede wszystkim mieć jasny cel i dobrze zdefiniowane korzyści, które chcemy osiągnąć. Ostatnio sporo mówi się o branżach, które są przyszłościowe i w których można naprawdę dobrze zarobić. Co to są za kierunki i jak się do nich dostać, aby być dobrze opłacanym pracownikiem?

Przede wszystkim trzeba uderzyć w inżynieryjne kierunki, które zapewnią dobre zarobki i dobry start „dalej” w przyszłość. Droga, na przykład jako inżynier informatyki czy budowy maszyn, a także automatyki i robotyki, czy geologii – to optymalnie dobre kierunki, które mogą zapewnić zarobki na poziomie od sześciu do ośmiu tysięcy. Jak takie coś osiągnąć? Przede wszystkim trzeba znać dobrze język angielski.

programowanie ai

Wysoko punktowane są umiejętności matematyczne, a także analityczne, które sprawiają, że wszelkiego rodzaju wykresy i tabele nie będą nam obce. Dodatkowo, możemy zastanowić się nad programowaniem – które zawsze jest w cenie. Najpopularniejsze języki programowania – i jednocześnie najbardziej i najlepiej opłacalne to java, php, kotlin czy swift. Co różni i co łączy te kilka języków? Przede wszystkim obiektowość i bardzo dokładne wejście w dany system. Posługiwać może się nimi każdy, kto przez jakiś okres czasu włoży podstawową chęć w ich naukę i zrozumienie ich złożoności. Dodatkowo, ważne jest aby nauczyć się ich na optymalnym poziomie – najlepiej takim, który będzie przydatny w naszej pracy.

Jak osiągnąć zaawansowany poziom w tym, co chcemy robić?

Przede wszystkim systematyczna praca – nie będą nam również obojętne wszelkiego rodzaju kursy internetowe, które mają za zadanie pogłębić naszą wiedzę na temat programowania. Programiści w Polsce zarabiają dużo – średnie zarobki programisty z dwuletnim doświadczeniem to nawet około dziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Jak to zrobić i czym się wyróżniają? Przede wszystkim ogromną dokładnością, solidnością – i to o czym warto wspomnieć, to praca z pasją do tego co robią. Kochają wytwarzać coś nowego, tworzyć nowe rozwiązania i ulepszać już istniejące, a także uporać się z problemami, które następują na ich drodze niezwykle często.

Zarobki programistów są duże, szczególnie jeśli pracujemy dla firm, które pozyskują klientów z zagranicy. Sprzyjająca dla nich stawka walutowa – w złotych, którą oferujemy sprawia, że dla nich koszt wytworzenia aplikacji to niekiedy – dwadzieścia tysięcy złotych. My tego typu pieniądze musielibyśmy powielić kilkakrotnie, aby zapłacić w naszej walucie. Dlatego im to się opłaca, Polacy są również bardzo chwytliwymi twórcami kodu, co sprawia, że obie strony są niezwykle zadowolone z tego co mają – i co mogą sobie zaoferować.

najpopularniejsze jezyki programowania

Niezwykle istotny jest również fakt, że. programiści wiedzą, czego chcą. Nie zgodzą się pracować – jak to zwykle bywa w innych branżach, za najniższą stawkę krajową i głodowe warunki. Ważna jest nie tylko wypłata, ale także benefity pozapłacowe, które przyciągają najlepszych z branży. Do tych najbardziej popularnych z pewnością należą owocowe środy, słodkie wtorki, masaże w pracy, sale do cichej pracy, balkony biurowe, bony na zakupy, praca zdalna, prywatna opieka medyczna czy dofinansowanie do nauki i szkoleń własnych. Praca w takich warunkach brzmi zachęcająco, ale na tym się nie kończą benefity.

Podwyżki w tej branży wahają się od tysiąca do kilku tysięcy złotych przy rocznych premiach. To ogromnie duża kwota biorąc pod uwagę, że najniższa krajowa oscyluje na poziomie podwyżek programistów. To wydaje się nie kończyć – wiele osób widząc dobrą passe w branży, dodatkowo pracuje zdalnie po pracy przy innych projektach – w ten sposób zarabiając jeszcze większe pieniądze, które wydają na przyjemności. Nie dziwi jednak fakt – że najwięcej zarabiają osoby młode, które chcą się bardzo rozwijać w branży i mają otwarte głowy na zdobywanie nowych umiejętności, a także kontaktów branżowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here