Jak dbać o bezpieczeństwo przesyłek w sklepach internetowych

Choć konkurencja w branży e-commerce jest już bardzo duża, nowe sklepy internetowe nadal powstają jak grzyby po deszczu. Na sukces w tej branży składa się wiele czynników. Wśród nich należy wymienić bezpieczeństwo towarów wysyłanych do klienta. Co zrobić, by zakupione przez internautów produkty trafiały do nich w stanie niepogorszonym?

Na bezpieczeństwo przesyłek wpływa przede wszystkim opakowanie. Odpowiednio dopasowane do konkretnego produktu może zagwarantować sukces na tym polu. A dlaczego e-sprzedawcy powinno zależeć na bezpieczeństwie przesyłek?

Kto odpowiada za uszkodzenia towaru?

Warto pamiętać, że w interesie e-sprzedawcy jest takie zabezpieczenie produktów, by te docierały do kupujących bez żadnych uszkodzeń. Prawo stanowi bowiem, że za szkody powstałe w trakcie transportu przedmiotu do miejsca docelowego odpowiada sprzedawca internetowy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kupujący wybiera inny sposób dostawy od tych, które udostępnia sklep internetowy.

O bezpieczeństwo przesyłek warto dbać z jeszcze jednego powodu. Dokładając wszelkich starań, by produkty docierały do kupujących w stanie niepogorszonym, sprzedawca buduje w sieci swój pozytywny wizerunek i zdobywa zaufanie wśród klientów. Może liczyć na zbudowanie grupy klientów powracających, czyli takich, którzy kupią w jego sklepie więcej niż jeden raz.

Rodzaje opakowań w e- sklepach

Na rynku opakowań można znaleźć szereg produktów, które pomagają w zabezpieczaniu sprzedawanych towarów na czas transportu. Wśród nich warto wymienić kartony tekturowe o różnych kształtach oraz rozmiarach. Takie kartony są jednymi z najczęściej wybieranych opakowań. Do ich zabezpieczenia przed otwarciem koniecznie należy użyć solidnej taśmy pakowej, na przykład taśmy typu hot-melt. Oferuje ją w swoim asortymencie, razem z innymi akcesoriami do pakowania, E-hurtownia-opakowan.pl.

Zabezpieczanie towarów nie kończy się jednak na kartonach tekturowych oraz taśmach pakowych. Poza nimi koniecznie należy zainwestować w wypełniacze do paczek. Są to akcesoria, które pozwalają unieruchomić przedmiot w pudełku i amortyzują wstrząsy. Chronią też przed innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Specyficznym rodzajem opakowania jest koperta bąbelkowa. W tym przypadku nie wykorzystuje się kartonu tekturowego i wypełniacza, bo koperta bąbelkowa sama w sobie posiada już opakowanie zewnętrzne (wytrzymałą papierową kopertę) oraz wewnętrzne (folię bąbelkową, która chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi).

Opakowanie dopasowane do produktu

W zabezpieczaniu towarów na czas transportu pomaga sklepom internetowym szeroki wybór akcesoriów do pakowania. Dzięki nim przesyłane na odległość mogą być rozmaite produkty – począwszy od biżuterii i elektroniki, a skończywszy na meblach, czy żywych organizmach. Coraz popularniejsze jest na przykład wysyłanie roślin ogrodowych. Nie lada wyzwaniem jest też pakowanie przedmiotów wielkogabarytowych albo tych o niestandardowym kształcie.

Decydując się na sprzedawanie przez internet, sprzedawca powinien dokładnie wiedzieć, jakiego opakowania użyć, by dobrze zabezpieczyć przedmiot. Innych rozwiązań będzie wymagała wrażliwa na wstrząsy i drgania elektronika, a innych przesyłane przez księgarnię internetową książki. Produkty powinny być zabezpieczone nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi. W niektórych przypadkach bardzo groźne dla przedmiotu może być działanie wilgoci. W takim przypadku do ochrony przed uszkodzeniem może posłużyć dodatkowo folia stretch.

Sprzedaż na odległość może być dla sklepu bardzo dochodowa. Należy jednak pamiętać, że na sukces przedsiębiorcy składa się nie tylko dobrze przemyślany marketing i intuicyjna w obsłudze strona internetowa. Bardzo ważne jest właściwe zabezpieczanie przesyłek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here