ERP - dla każdego przedsiębiorstwa

ERP to systemy zarządzania produkcją, które są właściwie dopasowane do specyfiki wytwarzanych produktów, ale i do kontrahentów korzystających z usług danego przedsiębiorstwa. Coraz częściej ERP produkcja postrzegana jest nie jako innowacja, ale jako konieczność która w końcu systematyzuje całą pracę.

Zalety ERP dla produkcji

Przede wszystkim należy wiedzieć, że ERP produkcja może dotyczyć zarówno małych zakładów, jak i dużych przedsiębiorstw. W tych ostatnich staje się standardem, bez którego nie można wyobrazić sobie uzyskania perfekcji tworzenia i rentowności podejmowanych działań.

ERP dla produkcji to realne korzyści począwszy od zmniejszenia stanów magazynowych o około 10-15 proc., zoptymalizowanie kosztów produkcji przy jednoczesnym 30 proc. zwiększeniu wydajności. Co więcej, te usprawnienia pozwalają na zwiększenie rentowności produktu.

Lepsza produkcja

Systemy zarządzania produkcją są poniekąd asystentem panującym nad poszczególnymi działami. Jego wprowadzenie eliminuje takie błędy jak chociażby nadprodukcja czy niepotrzebne stany magazynowe. W realnym ujęciu to także zmniejszenie ilości nadgodzin pracowników, dzięki czemu tworząc się konkretne oszczędności w budżecie firmy. Warto także podkreślić, że ERP dla produkcji ma odbicie w funkcjonowaniu całego przedsiębiorstwa. O wiele łatwiej jest poruszać się po logistyce, a współpraca z klientami oparta jest na rzeczywistych, a nie przybliżonych terminach.

Przyjęcie nowych zamówień i zintegrowanie ich z systemem produkcyjnym ERP powala na precyzyjną symulację wszystkich kosztów związanych z wytworzeniem nowych artykułów.To także pozwala na stworzenie dobrych i precyzyjnych ofert sprzedaży, które są oparte o rzeczywiste dane, a nie wstępne szacunki, które zazwyczaj nie miały nic wspólnego z rzeczywistością.

Gdzie kupić ERP dla produkcji

Mając na uwadze konieczność wdrożenia nowych systemów usprawniających firmę na płaszczyźnie produkcji warto podjąć współpracę ze specjalistami. Szukanie oszczędności w samym systemie zarządzania produkcją ERP nie ma większego sensu, ponieważ w efekcie otrzyma się produkt jedynie zbliżony, który sam w sobie będzie posiadał znaczne luki.

Dobry system ERP dla produkcji musi być dopasowany do specyfiki konkretnego przedsiębiorstwa i nie może opierać się o szablony pasujące do wielu innych firm.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here