programowanie

Delphi programowanie język ten jest wyposażony w szereg funkcji, które czynią go doskonałym wyborem dla rozwoju aplikacji, w tym dla Internetu i urządzeń mobilnych. Obsługuje natywną kompilację krzyżową i szybki rozwój aplikacji. Jego funkcje obsługujące obejmują wizualny projektant układu okien i strukturę aplikacji.
Borland wprowadził Object Pascal, który jest językiem programowania opartym na języku Pascal używanym przez Delphi. Jest w stanie skompilować kod źródłowy Delphi do kodu, który jest natywny.

Delphi obsługuje wiele komponentów innych producentów, obsługę niezależnych interfejsów z implementacją klasy VCL. Wdrożenie interfejsów można przypisać do właściwości lub pól klas. Używanie wiadomości do obsługi stałej liczb całkowitych do oznaczania metody klasy implementuje procedurę obsługi wiadomości.
Łączność z bazą danych jest również obsługiwana, ponieważ wiele składników bazy danych jest dostarczanych przez Delphi. W VCL znajdują się również kontrole dostępu do bazy danych. Ulepszona i zaktualizowana biblioteka, procedury są zawarte w nowszych wersjach. Są one dostarczane przez FastCode, grupę społeczną, która została założona w 2003 roku. Cechy języka programowania Delphi będą omówione pod kompatybilnością wsteczną, zintegrowanym IDE, możliwościami inkorporacji i społecznościami.

Kompatybilność wsteczna

O ile ulepszenia w danym języku programowania zwykle oferują łatwiejsze sposoby programowania w tym języku programowania, wciąż gorączkowym zadaniem jest rozpoczęcie konwersji wszystkich starych kodów na nowe. Lokalizowanie starych kodów, które nie są obsługiwane przez nową wersję, może być gorączkowym zadaniem, a co więcej, konwertowaniem ich do nowych wersji. Twórcy Delphi zdają się być tego świadomi, ponieważ zapewniają, że każda nowa wersja Delphi jest w miarę możliwości zgodna z poprzednimi kodami, w niektórych przypadkach do 100 procent zgodna.
Początkujący programiści chcący opanować język programowania Delphi powinni już znać podstawy systemu Microsoft Windows. Nauka Delphi jest najłatwiejsza, jeśli podchodzisz do niego z przewodnikiem, opartym na samouczku.

delphi programowanie

Podstawowe pojęcia

Rozpocznij od lekcji historii obejmującej ewolucję Pascala do Delphi, dzięki czemu firma Delphi przekształciła się w platformę szybkiego wdrażania aplikacji, która ma oferować wydajne, skalowalne aplikacje do dostarczania rozwiązań online i mobilnych.
Następnie poznaj fundament tego, czym właściwie jest Delphi i jak zainstalować i skonfigurować środowisko programistyczne. Następnie zapoznaj się z głównymi częściami i narzędziami IDE Delphi.
Rozpocznij przegląd rozwoju aplikacji z Delphi, tworząc prosty projekt, pisząc kod, kompilując i uruchamiając projekt. Następnie poznaj właściwości, zdarzenia i Delphi Pascal, tworząc pierwszą prostą aplikację Delphi – dzięki której nauczysz się umieszczać komponenty w formularzu, ustawiać ich właściwości i pisać procedury obsługi zdarzeń, aby komponenty współpracowały ze sobą.

Delphi Pascal

Zanim zaczniesz tworzyć bardziej wyrafinowane aplikacje za pomocą funkcji RAD Delphi, powinieneś nauczyć się podstaw języka Delphi Pascal. W tym momencie musisz zacząć uważnie myśleć o utrzymywaniu kodu, w tym komentowaniu kodu i czyszczeniu błędów kodu Delphi – dyskusji na temat projektowania Delphi, uruchamianiu i kompilacji błędów oraz jak im zapobiegać.
Zapoznaj się również z niektórymi rozwiązaniami najczęstszych błędów logicznych.

Formularze i bazy danych

miejsce pracy informatyka

W niemal każdej aplikacji Delphi używamy formularzy do prezentowania i pobierania informacji od użytkowników. Delphi przygotowuje dla nas bogatą gamę narzędzi wizualnych do tworzenia formularzy i określania ich właściwości i zachowania. Możemy je ustawić w czasie projektowania za pomocą edytorów właściwości i możemy napisać kod, aby ponownie ustawić je dynamicznie w czasie wykonywania.Przyjrzyj się prostym formularzom SDI i rozważ kilka dobrych powodów, aby nie pozwolić na automatyczne tworzenie formularzy przez program.

Delphi Personal Edition nie oferuje obsługi baz danych, ale można utworzyć własną płaską bazę danych do przechowywania wszelkiego rodzaju danych – a wszystko to razem z komponentami obsługującymi dane.
Zarządzanie swoją pracą
Podczas tworzenia dużej aplikacji Delphi, gdy program staje się bardziej złożony, jego kod źródłowy może być trudny do utrzymania. Twórz własne moduły kodu – pliki kodu Delphi zawierające logicznie powiązane funkcje i procedury. Po drodze powinieneś zapoznać się z wbudowanymi procedurami Delphi i jak współpracować ze wszystkimi jednostkami aplikacji Delphi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here