Buyer persona – tworzenie persony klienta

0
2418

Żyjemy w czasach, kiedy każdy z nas bardzo łatwo może zostać przedsiębiorcą. Wystarczy, że zaniesiemy do urzędu odpowiednie dokumenty, znajdziemy lokal i współpracowników jeżeli tego wymaga forma naszej działalności i proszę – firma może ruszyć i przynosić ci profity. Oczywiście tylko w teorii wygląda to tak prosto. Prowadzenie firmy to wielkie wyzwanie, wymagające ogromnych pokładów cierpliwości, wiele czasu, które tak naprawdę jest rodzajem rosyjskiej ruletki – uda się bądź nie i będziemy musieli pożegnać się z marzeniem o byciu przedsiębiorcą.

Zakładając firmę zajmującą się handlem, bądź będąc właścicielem strony www lub zajmujesz się innym rodzajem działalności, która wymaga pozyskiwanie klientów? Jeżeli tak, na pewno spotkałeś się z pojęciem persony klienta. Z angielskiego buyer persona – tworzenie persony klienta polega na wymyśleniu sobie modelowej osoby, która miałaby być odbiorcą naszego produktu czy usługi. Persona klienta pozwala nam niejako poznać potencjalną osobę, która byłaby zainteresowana naszym produktem, daje nam możliwość przemyślenia tego, co właściwie nasz produkt czy usługa ma jej dać, co może dzięki temu osiągnąć. Persony klientów są o tyle ważne, że pozwalają nam zwiększyć szansę na zdobycie popularności naszego produktu i zwiększają szansę na sprzedać, a także zwiększa skuteczność naszych działa marketingowych.

W tym momencie na pewno zadajesz już sobie pytanie – jak tworzyć persony klientów? Otóż możesz poprosić o pomoc specjalistów, ale wstępnie możesz spróbować zrobić to sam. Ważne jest, by persona klienta określała to co sprawia, że klient może zainteresować się naszym produktem, jaki będzie cel jego kupna, co może przeszkadzać w nabyciu naszego produktu, co może ją do tego zachęcić i za pomocą jakich konkretnych środków możesz osiągnąć ten cel. W Internecie znajdziemy wiele poradników na temat buyer persona – tworzenie persony klienta. Przykładowy znajdziemy pod adresem businessweb.pl. Dzięki poradnikom tego typu możemy dowiedzieć się, jak tworzyć persony klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here